Osobní
Terénní
X
Mazda
Demio
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Mazda Demio - historie značky auta

Mazda Demio je supermini vyráběné společností Mazda, která jej představila v roce 1996. Auto je nyní ve své třetí generaci. Tento automobil je na trzích po celém světě známý také jako Mazda 2, a nahrazuje svého předchůdce Mazda 121. Modely Demio jsou vyráběny ve dvou typech karoserie: 3-dveřový hatchback a 5-dveřový hatchback.
První generace auta, vyráběna v letech 1996-2002, byla založena na platformě Mazda DW. Přestože bylo toto auto uvedeno na trh v době plné negativních zpráv v tisku, Demio se stalo hitem v Japonsku a připravilo půdu pro segment minivanů, jako je Opel Meriva, Fiat Idea či Renault Modus. V roce 1997 auto v Japonsku získalo titul Car of the Year. Auto bylo vysoké 1535 mm, široké 1670 mm, dlouhé 3800 mm a jeho rozvor činil 2390 mm. Demio bylo aktualizováno v roce 1999 s revidovaným exteriérem, klimatizací, automatickou převodovkou a rozšířením motorizace. Jednalo se o motory 1,3 L B3e I4 (1999-2001) a 1,5 L B5E I4 (2000-2001).
Druhá generace auta (platforma DY, 2002-2007) měla pohon na přední kola anebo pohon všech kol, a 5-stupňovou manuální či 4-stupňovou automatickou převodovku. Pohotovostní hmotnost vozu dosáhla 1080 kg, zvětšil se rozvor, délka i šířka, pouhá výška se nepatrně zkrátila. Od debutu bylo auto dobře přijato na trhu, a na domácím trhu v japonsku se drží na 7. místě, co se prodeje týče. Všechny modely byly standardně vybavené ABS a EBD. Kontrola stability je u tohoto auta k dispozici volitelně za příplatek. Mezi inovativní funkce nabízené v Japonsku patří 4WD hybridní systém, který používá elektrický motor jenž v případě potřeby pohání zadní kola tohoto auta s předním pohonem. V Japonsku byly k dispozici tři úrovně výbavy, každá cílená na různé demografické skupiny. COZY pro svobodné ženy, SPORT pro mladé muže a CASUAL zaměřený na mladé rodiny.
Mazda Demio - historie značky auta (dokončení článku)  »