Osobní
Terénní
X
Nissan
GT-R
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nalezené inzeráty


Prodám Nissan GT-R BLACK EDITION NOVÉ VČR 1 250 000,- Kč
Možnost splátkového prodeje
Nissan GT-R BLACK EDITION NOVÉ VČR V prov. od 2010, 75 000 km
Benzín, sportovní/kupé
3 799 ccm, 357 kW (485 PS)
     


Zobrazeno 1-1 (z celkem 1)

  • Možnost odpočtu DPHMožnost odpočtu DPH
  • přenechání splátkového prodejePřenechání splátkového prodeje
  • možnost splátkového prodejeMožnost splátkového prodeje
  • Zvýhodněné splátkové financováníZvýhodněné splátkové financování

Nissan GT-R - historie značky auta

Nissan GT-R je dvoudveřové sportovní auto vyráběné japonskou automobilkou Nissan. Vůz se prodává v Japonsku od prosince 2007, ve Spojených státech od července 2008 a na ostatních trzích od března 2009. Předchůdcem tohoto auta, jehož hlavním konstruktérem je Kazutoshi Mizuno, byl Nissan Skyline.
Kořeny tohoto kupé sahají do hlubší historie - před odhalením výrobního modelu byly představeny dva koncepty auta. Ten první byl uveden na Tokyo Motor Show v roce 2001 jako ukázka auta GT-R 21. století. Na Tokyo Motor Show v roce 2005 Nissan představil přepracovaný koncept s názvem GT-R Proto, na kterém měla být výroba GT-R z větší části založena.
Sériový model auta byl představen v roce 2007 na Tokyo Motor Show, a postupně se spouštěl prodej na trzích v Japonsku, Spojených státech a ve zbytku světa. Tyto rozdíly mezi začátky prodeje vznikly kvůli nutnosti budování speciálních GT-R servisních center. Navíc motor a dvojspojková poloautomatická převodovka GR6 napojená vzadu jsou montované ručně, takže výroba auta je omezena na přibližně 1000 kusů měsíčně. Výroba probíhá v Japonsku.
Nissan GT-R je založený na platformě Nissan PM (Premium Midship) a je poháněný motorem VR38DETT 3799 cc (3,8 l) DOHC V6. Dvě paralelně zapojená turbodmychadla (IHI) poskytují rychlé přeplňování, a motor tak má výkon 404 kW (550 koní) při 6 500 otáčkách za minutu. Palivová nádrž auta má objem 74 l a co se týče pohonu, jedná se o ATTESA-ETS pohon všech kol. Auto je konfigurováno pro 4 cestující, a jeho maximální rychlost je 318 kilometrů v hodině. Zrychlení auta z 0 na 100 km/h je neuvěřitelných 2,7 s, a aerodynamický odpor má koeficient 0,27.
Nissan GT-R - historie značky auta (dokončení článku)  »