Osobní
Terénní
X
Nissan
Interstar
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Nissan Interstar - historie značky auta

Nissan Interstar je dodávka založená na vozu Renault Master, vyráběném od roku 1980, díky firemnímu propojení Renault-Nissan. Jedná se o užitkový automobil ze segmentu okolo 3,5 tuny celkové hmotnosti, a cílem společnosti bylo s pomocí tohoto auta nahradit již zastaralé modely Nissan Trade a Nissan Urvan.
Vůz byl během své historie znám i pod názvem Opel Movano, a jako Nissan Interstar se představil až v druhé generaci auta, od roku 1997. Tato generace se vyráběla až do roku 2010. Interstar soutěžil s konkurenty jiných značek (například s o něco rozšířenějšmí Fordem Transit), ale také s nejmenším modelem Renaultu řady 50 (původně vyráběným automobilkou Dodge).
Nissan Interstar, jehož pohotovostní hmotnost se pohybovala v rozmezí 1450-2100 kg, poháněl 2,5 L vznětový motor o výkonu 74-107 kW a s objemem palivové nádrže 100 L. Auto je dlouhé 5388 mm, široké 1990 mm 2249-2489 mm vysoké a jeho rozvor má 3078-4078 mm. Objem nákladového prostoru auta se pohyboval od 8 m3 až do 20m3.
Nissan Interstar - stejně jako Renault Master a Opel Movano - prošel v roce 2003 revizí karoserie, motoru a interiéru. Vnější facelift se týkal především oblasti světlometů spolu s kosmetickými změnami zadních světel, zpětných zrcátek a palubní desky. Díky tomu auto poněkud připomínalo menší Renault Trafic.
Nissan Interstar - historie značky auta (dokončení článku)  »