Subaru Justy, prodám Subaru Justy, prodej Subaru Justy - CARS.CZ
 Osobní
Terénní
X
Subaru
Justy
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Subaru Justy - historie značky auta

Subaru Justy je subkompaktní automobil s karoserií tyúi 3-dveřový a 5-dveřový hatchback, jehož historie je dlouhá téměř třicet let - auto bylo prodáváno japonskou automobilkou Subaru od roku 1984 až do roku 2010. Nástupcem tohoto modelu byl vůz Subaru Trezia. Subaru Justy bylo postavené na platformách: J a K.
Vůz byl později rozšířen, a jeho prodloužená kei verze (Rex) nadále používala stejné prvky, jako například dveře, a některé další výlisky. Dveře byly velmi tenké, s téměř vertikálním profilem. Elektronicky řízená "ECVT" převodovka byla představena v únoru 1987.
Výroba tohoto modelu byla omezena na 500 aut za měsíc z důvodu omezených dodávek ocelových pásků. Justy byl původně k dispozici s nízkou nebo vysokou střechou, ale výroba verze auta s nízkou střechou nakonec zanikla.
Auto bylo původně navrženo a vyrobeno v Japonsku. Verze pro Evropu, Spojené státy a Velkou Británii následovala v roce 1987, a všechny modely prošly úpravou v roce 1989. V některých zemích jako je Švédsko, byl Justy prodáván pod názvem Subaru Trendy.
Aby auto dokázalo konkurovat 1 litrovému Daihatsu Charade, byl Justy prezentován s jednolitrovým motorem (997 ccm EF10 I3). Tento poněkud poddimenzovaný objem byl později doplněný o výkonnější 1,2 l verzi (1189 cc EF12 I3), a ta se nakonec stala jedinou variantou motoru tohoto auta. Převodovka vozu byla 5-stupňová manuální ECVT.
Na Tchaj-wanu Subaru uvedlo na trh verzi auta Justy v sedan stylu s motorem EF12 se vstřikováním paliva o síle 80 koní (60 kW) s názvem Tutto. Ve Spojených státech se prodávaly jen modely z rozmezí 1987-1994 s 1.2 motorem. Model tohoto auta z roku 1995 byl nabízen také v Kanadě.
Rozměry Subaru Justy:

  • Rozvor: 2300 mm
  • Délka: 3700 mm
  • Šířka: 1530 mm
  • Výška: 1360 mm
  • Pohotovostní hmotnost: 885 kg
  • Nástupce: Subaru Trezia

Subaru Justy - historie značky auta (dokončení článku)  »