Recenze Mitsubishi Pajero 3,2DID
“Když má Pajero patřičnou péči, patřičně Vám poslouží.”

Autor recenze: Petr všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2002 Typ motoru:121kW Stav km při koupi:164 700 km Stav km nyní:165 100 km Způsob řazení:automat Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 3 měsíce Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 10 l/100 km Vloženo: 14. 7. 2018

Hodnocení inzerátu: 10 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.4

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Bezpečí
Jízdní vlastnosti
Prostupnost terénem
Spotřeba
Komfort a pohodlí

Slabé stránky

Koroze palivové soustavy
Celkově slabá antikorozní ochrana

Závady a opravy na autě

Pajero jsem koupil jako poškozené, za studena kouřilo, jako když se pálí seno. Po zahřátí už tolik nehulilo, smrdělo však jako stará Avka. Věděl jsem tedy, že beru auto s čerpadlem, které je ko. Vzhledem k tomu, že čerpadlo neodejde samo sebou (příčinou je prorezivění nalévacího hrdla, palivového potrubí a samotné nádrže ) , tak jsem ihned po koupi sehnal zánovní originální plechovou palivovou nádrž. (Nová výjde přes třicec tkč, z Pl tu chodí jakési plastové za 1200zlt které jsou ale spíše z lamina. Sedí sice dobře, ale do terénu se nehodí, jelikož se dají snadno prorazit). Nádrž jsem pro jistotu natřel, jelikož lak z těchto nádrží lze otřít i škaredým pohledem. Připomíná mi spíše kataforézu, která se používá na nových karosářských dílech. Po nátěru jsem nádrž stříknul voskem na ochranu spodků automobilů, který je na rozdíl od nástřiků typu ,,body dlouhodobě vodě odolný a nevysýchá. Místo prorezlých palivových plechových drahých trubek jsem dal trubky plastové a hadice. Takto bylo nahrazeno i hrdlo nádrže, ze kterého zústal jen konec s víčkem. Čerpadlo jsem odvezl na repas do PL a jsem s ním velice spokojený. Čerpadlo vypadá jako nové, bylo seřízeno na stolici a né na nějakém testovacím Pajeru. Cena 3500zlt je taky bezkonkurenční. V motoru se vyměnil napínák rozvodového řetězu a náběhová lišta, která byla prasklá a její výměna byla na poslední chvíli. Udělaly se ventily, vyčistilo sání a vyměnil se olej, stejně jako ostatní náplně na zbytku auta vč. automatu. Brzdy byly taky ko, měnily se kotouče i desky, provedla se repase třmenů, které byly zatvrdlé. Bylo třeba vyměnit nádobku podtlakového posilovače která nedržela tlak. Koupil jsem nové prot. gumy Insa s dezénem Risco. Když to sečtu, tak opravy i s gumama vyšly na cca 65.000kč. Tyto opravy čekají na většinu majitelů starších kusů Pajer. Pokud si , vyčistí, ošetří, či vymění onu problematickou korodující palivovou soustavu včas, cena se sníží o čerpadlo, tj. v mém případě o cca 21.000kč. Dále je u Pajer vhodno provést ochranu spodku a dutin alespoň tak, kde se dostanete. Čeká mě ještě geometrie, předky byly lehce sjeté na vnitřní straně ( už se těším, až se budou povolovat zarezlé šrouby, někdy hold bez flexy to nejde), zadek byl sjetý rovnoměrně. Výfuk je původní a překvapivě jako nový. Kasle vcelku vpoho, až na konce prahů (u zadních kol), kde tomu dávám rok, dva a bude třeba opravit tato místa vyvařením. Na Pajerech se objevuje poměrně často koroze i pod nadkolím předních kol, u zadních lemů v prostoru u zadních dveří a páté dveře, či spíše vrata taky korozi neodolávají.


Hodnocení a zkušenosti s autem

S tímhle Pajerem jsem ještě zas až tak moc nepojezdil, dlouho se dávalo do kupy, zkušenosti však nějaké mám, jelikož užívám ještě V80tku z r.2012. Takže, pominu-li slabá místa kterýma je vůči korozi neodolná palivová soustava a je třeba jí věnovat zvýšenou pozornost, aby nedošlo k poškození vstřik. čerpadla (filtr nechytí vše) a celkově slabou antikorozní ochranu je Pajero spolehlivý držák. Rozvody vydrží dlouho, stav jejich opotřebení se kontroluje na napínáku (sedmý zub a pomýšlíme na výměnu), který doporučuji vyměnit za nový. V kabině těchto aut je prostorný a přehledný interiér, vše je po ruce. Pohodlná, kůží obšitá sedadla nejsou poškozená a popraskaná, jak to bývá víc než často u modelů V80 z období roků 2007-2011, které mají více koženky než kůže, což bývá vidět hlavně na sedadle řidiče. Když z nich vylezete, nekdo občas i vypadne, když zapomene na výšku vozidla, nejste unavení a nic Vás nebolí a to ani po dlouhé jízdě. Celkově je interiér i po létech užívání velice zachovalý. výbava je solidní, výhled z auta je perfektní. Z venku na karosérii se najdou nějaké ty drobné oděrky, které však neřeším. Auto jsem si totiž piřídil na prácí a hlavně jako hračku. Jízdní vlastnosti na asfaltu jsou jako u osobáku, jen je třeba počítat s poněkud větší váhou při brždění. V terénu zvládne opravdu hoodně, záleží však na gumách. Já jsem zvolil prot. gumy značky Insa s dezénem Risco. S tímto obutím zvládne Pajero projet i tam, kde by to mnozí ani neprošli a vzhledem k ceně okolo 2200kč za kus, neřeším ani to, že olova na vyvážení padlo jako na Tatru. Do budoucna plánuji Irona a šnorchl. Spotřeba není vysoká, naopak vzhledem k poněkud vyšší váze je slušná. Já jezdím okolo 10 litrů, dá se s ním jezdit i za 9l. Všem, kteři zvažují koupi tohoto auta doporučuji, aby si s sebou vzali někoho, kdo má s Pajerem zkušenosti a rozumí mu. Když se s Pajerem svezete, propadnete mu. Tak bacha, je to asi nakažlivé.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 10


Komentáře uživatelů k recenzi Mitsubishi Pajero

Vložit komentář

Po 13 tis

Žádný problém, jen to, co jsem popsal do 10tis.km. Jezdím, jezdím a jezdím. Spodřeba stále okolo 10l. Pokud jezdím kousky a jen po městě, jsem lehce pod 13l na 10 km. Minulý týden jsem jel 150 tam a 150 zpět ,,dálkovou. Z 50proc. dálnice z 50 proc. okresky. Nabral jsem plnou, po dojezdu opět do plna, abych se dopočítal přesné spotřeby. Jel jsem na dálnici do 110, okresky do 100 dle tach, takže zkutečná rychlost byla nížší. Jízda byla svižnější, tím myslím trošku více brzda plyn, což normálně nedělám. Spotřeba 9,7l a to i přes to, že členitost krajiny na okreskách byla výraznější, zkrátka sám kopec. Mám pocit, že je poměrně rozdíl, kde tankuji. S 2012ctkou mívám na této trase spotřebu okolo 9,2 na 100. Kopce to hkrátka dost zvedají, protože s 2012 na rovnějších trasách při dodržování rychlostí bývá průměr pod 8,5. Tož to jen tak pro srovmání.

03.08.2019 | 13:19:15 | Petr  | 46.174.156.* Reagovat

Po deseti tis. km

S autem mám najeto něco okolo 10tis. km. Po celou dobu v poho, auto jezdilo naprosto bez problémů a jezdím spokojeně dál. Problémy však nějaké nastaly. U 173xxx odešla podtlaková nádobka brzd. posilovače. Je to ta černá baňka na nádobce brzd. kap. Autu stále fungovaly brzdy jako obvykle, občas se však ozývaly z mot. prostoru zvuky, jako když někdo trubne zlehka na trubku. Brzdová kapalina byla zpěněná, tak bylo jasno, že membrána je v baňce ko. Koupil jsem starší i s celou jednotkou která mi zůstala do náhrady. Výměna baňky mi zabrala asi pět minut. Delší ke pak vytlačení vzduchu z nové. S vyplým zapalováním šlapat brzdu, dokud nestvrdne. Pokud je baňka ok, měl by zhruba po 20tém sešlápnutí brzd. pedálu pedál výrazně ztvrdnout. Až se v nádobce vyčeří bubliny, zapne se zapalování, motorek natlačí kapalinu a celý postup opakujem, dokud se nepřestanou po sešlapavání brzd. pedálu v nádobce brzd. kapaliny vzduch. bubliny. Jinak kotrola této baňky: po vyjmutí z ní nesmí kapat brzd. kapalina. Kape-li, je prdlá membrána. POZOR! Chvíli může držet a pak to vystříkne, takže bacha na lak a hlavně na oči. Toto byl jediný ,,drahší problé. Jinak pojistka zapalovače a pojistka brzd. světel. Insy turbo risco jsou po 10tis. km hloubkou dezénu téměř jako při koupi. Jediné, co bych jím vytknul, že na tvrdém podkladu v terénu se mají tendenci jakoby odtrhávat kostky dezénu. Zatím drží, ale některé a to jen na př. nápravě jsou natrhlé. Na zadní nápravě ok, bez poškození. Spotřeba stále okolo10l i lehce pod, ale na dálkové trase. Po městě okolo 13l. Teď v létě, kdy je tepleji, to lehce zpadne dolů. Budu ještě řešit únik chlaď. kapaliny klimatizace. Nejspíš to bude v zadu na dlouhá tenká trubka, je to okolo ní mastné. Dodělal jsem šnirchl, má to teď super zvuk. Tož pánivé a dámy, přeji pěkný den a ať vám, tedy nám ) to jezdí. Ahoj.

01.06.2019 | 23:49:24 | Petr  | 46.174.156.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Mitsubishi Pajero
  • Mitsubishi Pajero
  • Mitsubishi Pajero
  • Mitsubishi Pajero
  • Mitsubishi Pajero
  • Mitsubishi Pajero