Recenze Nissan Primera 2.2
“výborné”

Autor recenze: Vlčák (48 let),
Středočeský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2002 Typ motoru:Di Stav km při koupi:120 000 km Stav km nyní:170 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 4 roky Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 5.4 l/100 km Vloženo: 4. 12. 2011

Hodnocení inzerátu: 9 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.6

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

9
 

Náhradní díly

9
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Peugeot 406 2.0 HDi Peugeot 106 1.0 Peugeot 406 TD Citroën Xantia 1.9 D Fiat Ford Škoda

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

spotřeba
komfort cestujících
vysoká vybavenost vozidla
mnoho prvků pasivní bezpečnosti
nadčasový design
příznivé ceny náhradních dílů

Slabé stránky

použití "tvrdých" plastů na palubní desc
časté opotřebení zadních stabilizátorů

Závady a opravy na autě

Brzdový třmen u zadního kola, zadní stabilizátory, elektronické tlačítko na otevírání zavazadlového prostoru, EKR ventil, slot CD přehrávače.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Vozidlo hodnotím známkou "výborný". Při jeho hmotnosti je průměrná, kombinovaná spotřeba nafty 5,3 až 5,8 litru (léto/zima).
Jízdní vlastnosti a pohodlí cestujících skutečně skvělé. Celková kvalita vozidla na výborné úrovni. Výkon motoru je zcela dostačující již od velmi nízkých otáček. 1500 otáček pro plynulou jízdu je již schopen respektovat, aniž by se projevovaly jakékoliv záporné jevy (ventily, cukání aj.). Při sepnutí turba jsem nikdy nepozoroval tzv. "turboefekt". Hlučnost vozidla za jízdy je uvnitř tak malá, že i za vysokých rychlostí se lze normálně a potichu bavit (k čemuž přispívá převodovka, dobré poměry u jednotlivých rychlostí a také šestý rychlostní stupeň).
Svoji Primeru P12 jsem zakoupil na originálních hliníkových kolech s pneumatikama o rozměrech 17 x 215 x 50. Po ojetí pneu se majitel musí připravit na větší výdaje k zakoupení nových. V tomto rozměru jsou kvalitní pneu celkem drahé. Zimní obutí jsou originál 16 x 205 x 60 a jsou o pár stovek lacinější.
Nissana Primeru 2.2 Di jsem pořizoval proto, že v té době jsem jezdil především "dálky". V současné době jezdím v okolí bydliště a pracoviště - celkem krátké trasy, ale i přesto si toto nádherné vozidlo ponechávám pro jeho výborné vlastnosti.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 9


Komentáře uživatelů k recenzi Nissan Primera

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Nissan Primera