Recenze Peugeot 308 1,6 Vti
“Obrovský, komfortní a spolehlivý rodinný vůz”

Autor recenze: Ajap všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2010 Typ motoru:EP6 Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:75 500 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 4 roky Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 8,0 l/100 km Vloženo: 18. 2. 2015

Hodnocení inzerátu: 12 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 7.8

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Škoda Felicia 1,3l

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Obrovský vnitřní prostor (na svou třídu)
Dobré a komfortní jízdní vlastnosti
Opravdu skvělé brzdy
Auto je spolehlivé

Slabé stránky

Motor by mohl být suverénnější
Cena práce v autorizovaném servise

Závady a opravy na autě

Výměna reostatu ovládání sklonu světel, výměna táhla aretace dveří u řidiče - oboje na záruku, ale bez záruky by se cena pohybovala kolem 1000Kč za každou z oprav.
Výměna žárovky denního svícení za 14Kč:-)


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto jsem koupil jako nové za velmi výhodnou cenu. Za 335 tisíc má auto velmi dobrou výbavu - automatická dvojzónová klimatizace, dešťový a světelný senzor, parkovací senzory, tempomat a regulátor rychlosti, panoramatickou střechu, 17" kola, atd.
Ze začátku jsem měl trochu obavy ze spolehlivosti nalomen hospodskými řečmi (jéžiš, Francouz), nicméně po 75tkm je auto pořád jako nové a bez závad (ťuk ťuk ťuk). V rodině je ještě "dvojče" Citroen C4, bez jakýchkoli závad.
Lehce horší byla kvalita montáže interiéru, kdy se občas ozývaly pazvuky, ale z menší části se je podařilo vychytat a z té větší časem samy ustaly. Nutno podotknout, že jsem na tyhle věci hodně háklivý a většinu věcí, co slyším já, nikdo jiný neslyší:-) Nizméně v tomto ohledu auto uzrálo jak francouzské víno:-)
Uživatelsky je auto velice příjemné, veškerá "komfortní" elektronika je velmi dobře naladěná - autoklima funguje opravdu výborně, což není vždy pravidlem. Oproti manuální mixuje různé teploty a rychlosti proudění vzduchu, takže odpadají stavy známé z manuálního topení, kdy je člověku neustále zima na nohy / horko na hlavu / má zamlžené čelní sklo / má zamlžená boční skla.
Obrovský je jak prostor pro posádku, tak kufr. Dozadu se relativně pohodlně vejdou 2 dospělí + dítě v sedačce, případně i 2 děti v sedačkách a dospělý. Díky (dobře maskovanému) krabicovitému tvaru auta je dostatek místa v ramenou i na hlavu. Tři samostatná sedadla vzadu jsou výhodou pro rodinu s více dětmi, pro dva samostatné cestující vzadu by bylo pohodlnější klasické uspořádání. 3 dospělí si sednou relativně pohodlně, což není pravidlem ani o třídu výše - aneb kdo nejel vzadu v Superbu II ve třech lidech neví, co je peklo:-) Výhodou je polohovatelnost zadních sedadel - dají se saostatně posouvat, nastavovat sklon opěradel, sklopit nebo vyjmout. Posunutím sedaček zcela dopředu se dají přidat další litry již tak obrovskému kufru, přitom místo pro posádku je pořád velmi slušné. Díky uložení rezervy zespodu auta (na navijáku) je podlaha kufru naprosto rovná s nakládací hranou zároveň s nárazníkem. Kufr je lehce vyšší, než u běžných kombíků, takže se dají věci vrstvit a zároveň se zapadlá jednotlivost dá kolikrát vylovit i bez lezení do kufru po čtyřech (no, je to tak 50/50:-)).
Co se jízdních vlastností týče, jsou opravdu velmi dobré, nicméně auto je nezábavné a nepříliš komunikativní, což může vést k velkému podceňování. Nicméně objektivně auto snese v rámci příčného zrychlení opravdu hodně a při jízdě je to poznat - viz teknikensvarld.se/algtest/. Maximální rychlost v losím testu 73km/h, domácí "etalon" Octavia 70-71km/h, zázrak jízdních vlastností Focus 66km/h... Auto je i na našich cestách pohodlné, tvrdší je naladění zadní nápravy kvůli vysoké nosnosti auta (cca 700kg).
Motor 1,6VTi 88kW je na auto takový rozumný základ. Při větším naložení auto přestává být živé a hůře se předjíždí. Také nad 150km/h už je akcelerace vlažnější. Výhoda je relativní úspornost motoru a přece jen solidní výkon při vytočení k 6000 ot/min.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 12


Komentáře uživatelů k recenzi Peugeot 308

Vložit komentář

Doplnění recenze - 5 let a 88000 km

Doplňuji recenzi - někdy v létě 2015 jsem zjistil, že se mně ztrácí chladicí kapalina. Příčinou byl tekoucí chladič. Tato závada byla bez problémů opravena na prodlouženou záruku, auto dostalo nový chladič. V této chvíli je auto už po záruce a aktuálně bez závad (ťuk, ťuk, ťuk :-)).

30.12.2015 | 13:28:17 | Ajap  | 93.91.49.* Reagovat

Mám ho tiež.....

...., ale s 1,6 HDI. Od 0 km som za 4 roky na stave tachometra 164.000 km. Zatiaľ len pravidelný servis po 20.000km. Auto zvláda dlhé cesty, krátke cesty, preťaženia, hrubšie zaobchádzanie a stále šľape. Čo sa týka miesta na nohy vzadu, moja osobná skúsenosť je, že tam je to trocha slabšie. Ako vodič dostávam často kolenami do chrbta. Ináč je to pohodlné, spoľahlivé vozidlo - teda aspoň môj kus je/bol bez problémov. Prajem veľa pohodových km.

18.02.2015 | 13:04:36 | rick  | 195.28.86.* Reagovat

prostornější než superb???

Docela mě překvapuje ten komfort a prostornost na zadních sedadlech... jelikož jsem jako spolujezdec hodně najezdil se 407sw tak tam pro mě bylo místo vzadu obrovským zklamáním,opravdu na tak velké auto je vzadu místo hlavně na nohy naprosto minimální,porovnal bych to snad i s jedničkovou oktávkou!Je fakt že mám 192cm ale i tak jsem čekal víc.308 je ale novější auto tak třeba to kluci ve francii vychytali,ale tvrdit že je vzadu komfortnější než superb??Já jsem v supu jel vzadu pravda ve dvou a můžu říct že snad ani v audi A8 nebo bmw7 jsem neměl tolik místa na nohy jako v superbu... Jinak pěkná recenze i auto ne těch kolech a to na frantíky moc nejsem...tak ať dál slouží.

18.02.2015 | 09:18:57 | pavel e36  | 37.48.44.* Reagovat

RE: prostornější než superb???

Ahoj, se Superbem porovnávám v případě, že jedou vzadu 3 lidi. Superb je o něco málo užší, ale hlavně kvůli místu na nohy jsou sedačky vsazené mezi podběhy, takže 3 lidi se tam opravdu fyzicky skoro nevejdou – na šířku. Samozřejmě pokud jedou vzadu dva lidi, na což je to děláno, tak je komfort mnohem vyšší v Superbu. Jak píšu už v recenzi, 308 SW je komfortnější než “standard” pro 3 lidi vzadu, pro dva naopak méně.

18.02.2015 | 11:06:52 | Ajap  | 62.190.136.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Peugeot 308