Recenze Renault Kangoo 1.2
“hodně místa za málo peněz”

Autor recenze: Amon všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2003 Typ motoru:16V Stav km při koupi:48 000 km Stav km nyní:92 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 3 roky Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 8 l/100 km Vloženo: 20. 12. 2011

Hodnocení inzerátu: 7 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.2

Spolehlivost

7
 

Jízdní vlastnosti

5
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

4
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? nevím

Silné stránky

hodně místa v kufru
dobrý výhled
vysoko nad zemí
pohodlí

Slabé stránky

slabý motor
horší jízdní vlastnosti
občasná poruchovost

Závady a opravy na autě

Když jsem auto koupil nebylo v úplně perfektním stavu. Bylo po výměně levé přední nápravy. Někdo se v tom hrabal a docela to zbabral. Stále svítila kontrolka s ABS a STOP serv. Zjištění: špatné nové součástky. Výměna i s novými brzdami vyšla do 2000,-. Auto dál vesele jezdilo asi půl roku až jednou chytil motor při nastartování zpětný chod. Oprava a udělání nových rozvodů - 10000,- Auto jezdilo v pořádku dál opět asi půl roku bez jakýchkoliv závad. Na jedné běžné cestě praskl přívod paliva do motoru. Další oprava, protože to nakonec nebylo jen tento problém opět 10000,- Jo a rozbilo se jedno upínání pásu


Hodnocení a zkušenosti s autem

Na druhou stranu, když opomenu všechny opravy a útrapy s tím spojené, jezdí Kangoo spolehlivě. Cestu do Norska v 5 lidech a plně naložené zvládlo bez problémů. Po dálnici mu to moc nejde, ale 110km/h na českých dálnicích stačí. S vyšší rychlostí se ovládání vozu zhoršuje geometrickou řadou, ale k tomu to auto není určeno.

Co se týče praktičnosti měl bych pár výhrad. Za prvé: nejdou vyndat zadní sedadla a složená zabírají na můj vkus dost místa, což u pickupu považuji za nedostatek. Za druhé: nejde vyndat ani pořádně složit sedadlo spolujezdce. Za třetí: ač se vchod do kufru zdá sebevětší není tomu tak. Zavazadlový prostor je však dost velký a tyto problémy jsem měl jen několikrát.

Motor je sakra malý a s naloženým autem se jede dost pomalu a občas i jak s hnojem. Spotřeba se odvíjí od nákladu. Když jedu sám a bez nákladu je spotřeba asi 7 litrů. V pěti lidech a s plným kufrem pak podle toho jak se moc žene, 8-9l na 100km.

Pohodlí je perfektní, sedačky tedy nejsou nic moc, ale vysoký posed je pohodlný a na dlouhé cesty musím říct, že i lepší než třeba u Octavie.

Největší vychytávkou je ale police nad řidičem a úložné boxy nad zadními sedadly a kufrem.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 7


Komentáře uživatelů k recenzi Renault Kangoo

Vložit komentář

Mám kangoo už pátým rokem.

Nenechalo mně zatím nikde ve štychu,odlepila se guma co drží přední okno,opraveno svépomocí vteřinovým lepidlem už dvakrát,jinak bez poruch,po dálnici peláší i stošedesát ale zase se zvedne spotřeba.Při normální jízdě si vezme deset litrů.Zatím jsem spokojen,předtím Opel Astra,Avia 30 kemp,žigul 2x,trabant,mercedes dodávka a renault trafic.Kangoo zatím nejlepší,mercedes byl hodně starej.

30.10.2012 | 03:00:30 | Jirka  | 85.160.6.* Reagovat