Vložit recenzi
Škoda Octavia
419 000,- Kč
Škoda Octavia
54 900,- Kč
Škoda Octavia
428 700,- Kč
Škoda Octavia
349 999,- Kč
Škoda Octavia
499 000,- Kč
Škoda Octavia
559 989,- Kč
Škoda Octavia
175 000,- Kč
Škoda Octavia
349 900,- Kč
Škoda Octavia
509 000,- Kč
Škoda Octavia
315 000,- Kč
Škoda Octavia
449 999,- Kč
Škoda Octavia
799 900,- Kč
Škoda Octavia
609 900,- Kč
Škoda Octavia
339 000,- Kč
Škoda Octavia
629 000,- Kč
Škoda Octavia
599 000,- Kč
Škoda Octavia
164 800,- Kč
Škoda Octavia
79 990,- Kč
Škoda Octavia
125 000,- Kč
Škoda Octavia
584 900,- Kč
Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Octavia
Údiv
Autor článku si na základě hodnocení pouze jednoho auta této motorizace troufá zveřejňovat obecné platné závěry. Zcela podivné jsou jeho závěry co se týče motoru. Mám tuto motorizaci 11let a nikdy jsem u svého vozu takových spotřeb (abi ve městě) nedosáhl. Naopak. Jde o jeden z nejspolehlivějších (minimum běžných oprav - např. těsnění apod.) a nízkospotřebový motor i provoz.
16.02.2023 | 08:18:04 | Jan Kl | 51.89.165.* Reagovat
To Jerry:
Pred napsanim reakce na neci clanek je dobre si jej nejdrive precist. Nikde nepisu, ze jsem majitelem O2 4x4, nikde nepisu nic o 5500 otackach ve spojeni s 1.9 TDI, nikde nepisu nic o tom, ze mam 2,0 85 kW (navic fyzikalni jednotku Kw neznam, muzes pomoci?)...
30.06.2008 | 14:15:23 | Petulda Reagovat
Mám svojí OII s motorem 1,9 TDI 77kw a jel jsem s tímto motorem i u čtyřkolky OII ale auto 4x4 se stejným motoremse mi zdálo trochu línější. Nevíte někdo proč?
27.06.2008 | 21:29:55 | Robert Reagovat
Pokud tedy majitel neutrpěl nějaký náraz do hlavy, tak dost nechápu rozčarování typu "nejvíc táhne dole a nahoře už ne". Proboha je to TDi-do 5500otáček se tahají benzíny(ani stařičký 2,0 85Kw bych teda tak vysoko netahal-když autor píše že ho má).Stručný souhrn: autor si ještě nezvyknul na naftový motor a na plynový pedál aplikuje poznatky z benzínového. To bude pravděpodobně zásadní důvod té velké spotřeby. A v poslední řadě je známo, že pohon 4x4 v Octavii navyšuje spotřebu zhruba o 1l/100 a to jak u naftových motorizací, tak u benzínových.
27.06.2008 | 16:53:46 | Jerry Reagovat
To Petrik
Ano, to je pravda, Tiquan má 2,0 TDi systém CR , starší systém PD má ale stejný objem a výkon. Má připomínka spočívá v tom, že pro vůz Oktavia Combi 4x4 nebo Scout je motor 1,9 TDi 77KW opravdu slabý. Tento je dostačující pro lehčí Fabii,kterou zase na druhé straně dost prodražuje.
S motorem 2,0 TDI by byl autor recenze jistě spokojenější , a to ve spotřebě i ve výkonu. Pravdou je , že dieselové agregáty pracující s vysokými pracovními tlaky jsou choulostivější a dražší v servisu než benzinové a při ceně nafty o 3 Kč nad cenu Benzinu je ke zvážení, zda se vyplatí, skutečně jen pro firemní vůz s vysokým proběhem.Přesto se musím zmiňovaného motoru od VW 2,0 zastat, je opravdu velmi úsporný i výkonný a ve spojení se 6-st převodovkou příjemně pružný.
27.06.2008 | 13:00:57 | žižala Reagovat
Sosato hodne, skusil by som vahu vzduchu, napojil to diagnostiku
26.06.2008 | 23:00:30 | olso Reagovat
Pokiaľ sa nepletiem, tak v Tiguane je 2.0 TDI ale so vstrekovaním Common rail.
26.06.2008 | 22:51:55 | Petrík Reagovat
Motorizace 1,9 TDi 77kw je skutečně pro Oktávku 4x4 málo. Určitě povedenější je 2,0 103kW s max kroutícího momentu 310Nm při 2000 ot.,dle tisku byl dokonce naměřen při testech 400Nm . S tímto motorem mám osobní zkušenost. Skutečně není z nejtižších a vykazuje "turbo" efekt kolem 2000 ot, kdy znatelně auto zrychlí. Výkon je však zcela dostatečný a má spotřeba se pohybuje od 6,5 - 7l nafty/100km, dokonce ani ve městě se zapnutoi klímou nejde přes 7 litrů. Tento motor již má Scout,Tiguan a reference nejsou tak špatné.
26.06.2008 | 20:55:22 | žižala Reagovat
Spotřeba
Tolik tedy k uznávánému mýtu o super úspornosti "tedeíček". :-)
26.06.2008 | 20:20:50 | shark Reagovat
Náhon 4x4 je přes spojku, čili motor "nehoní" všechny kola stále, jako např. Quattro s mezinápravovým diferenciálem Torsen. Náhon 4x4 se zapne až při prokluzu předních kol elektronicky.
27.05.2008 | 15:45:52 | Radek Reagovat