Vložit recenzi
Škoda Octavia
659 000,- Kč
Škoda Octavia
529 000,- Kč
Škoda Octavia
69 900,- Kč
Škoda Octavia
117 900,- Kč
Škoda Octavia
199 900,- Kč
Škoda Octavia
599 900,- Kč
Škoda Octavia
128 800,- Kč
Škoda Octavia
368 000,- Kč
Škoda Octavia
609 900,- Kč
Škoda Octavia
490 000,- Kč
Škoda Octavia
279 000,- Kč
Škoda Octavia
599 900,- Kč
Škoda Octavia
110 000,- Kč
Škoda Octavia
279 000,- Kč
Škoda Octavia
230 000,- Kč
Škoda Octavia
109 000,- Kč
Škoda Octavia
279 000,- Kč
Škoda Octavia
407 900,- Kč
Škoda Octavia
76 000,- Kč
Škoda Octavia
589 000,- Kč
Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Octavia
ide to
ja mam 74kw fabiu combi, 9 rocnu staru supu, 200 tisic najazdenych a priemerku ma 4,7. v rovinatom terene viem ist za 4l, samozrejme pri extremne uspornej jazde, 5ku nevyhadzujem ani v obciach, priemernu rychlost mam okolo 58kmh. pri sviznej jazde jadzim do 5,5. kto neveri, preveziem ho. verim tomu ze dobre zabehnuty motor a s podvozkom v tiptop stave sa da urobit 3,8l. na daci logan 1,4mpi som mal najnizsiu priemerku 5,2l /na nadrz/ a na nissan micra 1,0 som sa pod 5 nikdy nedostal.mercedes c 200cdi 6kvalt pri 90kmh pyta 4,6. ale am sa mi pod 5,3 nepodarilo dostat na priemerku. Rekord mam s nivou-16l a foresterom 14l pri sviznej jazde /nie zavodnej/.
14.06.2011 | 19:53:47 | nr Reagovat
spotřeba
u 1,4tdi byla kombinovaná spotřeba 4,6 L/100km nejvíc jsem dosáhl 4,8 L a řekl bych že by se dalo dosáhnout výrobcem udávané spotřeby 4,4 L ale méně určitě ne měřeno dotankováním každé nádrže dlouhodobě najel jsem na tom103000km, na počítač bych raději moc nespoléhal realita je realita, u té 1,9 by se mněla pohybovat 5,3-5,5L kombinace při normálním provozování.
06.04.2010 | 17:18:36 | samurai Reagovat
To si piš, že to jde. Ještě jsem si teď ověřoval nadmořskou výšku startu a cíle, páč jsem to měřil hlavně jedním směrem. A ta měla podstatný vliv. Start byl asi 475 m.n.m. a cíl pouhých 315 m.n.m. Takže to bylo z kopce - celková délka trasy 90 km. Bylo tam i místo, kde jsem jel 6 km s vypnutým motorem, a tak. Výpočet spotřeby vycházel ještě optimističtěji, ale když započtu nějakou chybu měření - radši velkou, tak to stále vychází pod 4 litry. A to je možné, trasu jsem dokonale znal, jezdil jsem tam velmi často. Stačí si prohlédnout některé výsledky z různých jízd úspornosti - dá se to. Já jsem měl výhodu, že nebyl žádný časový limit či minimální průměrná rychlost. Když jsem chtěl jet 6 km s vypnutým motorem, tak rychlost někde klesla i pod 30 km/h. Byla to jen zkouška toho, co je možné, ale ne reálné podmínky.
06.04.2010 | 16:21:18 | Itall Reagovat
Itall
Teda ty seš ještě lepší,než "Vaso"
Už u něj mi to přišlo divný-ale řikal sem si -diesel... -no možná.Ale Ty a škoda 110 -to už je i na mě trochu moc...
I za těchto podmínek si v životě s karburátorem,a tim motorem nemohl dosáhnout tuhle spotřebu...
Ale jako sranda dobrý
06.04.2010 | 15:55:33 | Reagovat
Za těch 3,8 nebo možná i trochu méně se dá jezdit s naftou i v průměru. Ale stále jen výletním tempem kolem 70 km/h a důsledně úsporně. Ovšem takhle skoro nikdo nejezdí, ani nemůže. Podobnou spotřebu jsem měl i se Škoda 110L, kdy jsem jako student jezdil do školy. Pojal jsem to jako úspornou dopravu a testoval za kolik nejméně to jde. Ale jel jsem stále 65 km/h, jen do kopce jsem se rozjel víc. Kde to šlo, tak jsem vypínal motor, prakticky nikde nebrzdil atd. Párkrát se to dalo, jako taková laboratorní práce. Ale normální doprava to není, v dnešním provozu už by to snad ani nešlo.
06.04.2010 | 15:48:38 | Itall Reagovat
Itall
A nebo tak by to šlo.Motor zahřátý na provozní teplotu,a cca 10Km je z kopce ...
06.04.2010 | 15:39:07 | Reagovat
Vaso
Tvoje spotřeba je "reálná" pouze tehdy,když z těch 30ti KM cca 10KM auto tlačíš ty,nebo tě tlačí někdo jinej.Jinak 3,8 je fakt nesmysl... !
06.04.2010 | 15:37:53 | Reagovat
Ale dá se, nebyly tu zmíněny podmínky. Třeba v létě, cíl je níže, než start, maximálně úsporná jízda - když řidič zná dobře trasu apod. Jde to, ale musí na to být podmínky.
06.04.2010 | 15:19:11 | Itall Reagovat
spotřeba
Ja jsem mel octavii 1.9 TDI 81 Kw a spotrebu v zadnem pripade nejde stlacit pod 5 litru na 100km. Toto nedokazala ani moje zena a ta jezdi presne podle predpisu a jen do 80 km/h. Taky s tim jezdila za nejakych 5,2, takze spotrebe 3.8 se muzu jen tise smat. Tyto hodnoty se urcite nezakladaji na pravde a opravdu nevim, proc se tim lide chlubi.
06.04.2010 | 15:11:00 | varuz Reagovat
Spotreba
Ja som dokazal urobit na 30km dlhej ceste s motorom 1.9TDI 101PS 74Kw 3.8l/100km ale to bol moj osobny rekord. v jazde bolo 5km po meste. Inak primerne tu cestu teda do prace robim okolo 4.4/100km
13.03.2009 | 14:15:28 | Vaso Reagovat
TDI x TDI PD
Vaše zkušenosti odpovídají skutečnosti. Motory TDI 66kW a 81kW jsou považovány za nejlepší co se vyrobilo. Sice se nejedná o common-rail, ale co se týče spotřeby, životnosti a údržby, tak nebyly překonané. TDI PD jsou technicky dokonalejší, ale jsou více citlivé na naftu, mají menší životnost, více zabírají v nižších otáčkách ale mají celkově vyšší spotřebu. Při porovnání s common-rail II generace zůstávajíé pozadu za HDI, TDCi atd. Navíc případná oprava PD je velmi náročná. Je otázkou, zda se WV nevrátí k C-R motorům.
27.09.2006 | 12:49:59 | kutil Reagovat
RE: TDI x TDI PD
co se tyká spotřeby tak už to lepší nebude, staré motory 66 kW a 81kW měly vyšší kompresní poměr tudíž lepší tepelnou učinost( lepší využití paliva ). Ovšem nové motory mají kompresní poměr snížený k vůli snížení Nox které vzniká za vysokých tlaků a teplot.Je to trochu postavené na hlavu,ale nedá se stím nic dělat. Třeba v 90. letech měla Honda benzinové motory s vrstveným spalovaním , který jezdili i pod 5litru benzinu na 100km, dneska už by emisně nevyhovovali.
08.03.2012 | 23:52:51 | red | 90.180.91.* Reagovat