Vložit recenzi
Suzuki Swift
224 900,- Kč
Suzuki Swift
69 000,- Kč
Suzuki Swift
299 000,- Kč
Suzuki Swift
135 000,- Kč
Suzuki Swift
67 000,- Kč
Suzuki Swift
64 999,- Kč
Suzuki Swift
49 900,- Kč
Suzuki Swift
87 000,- Kč
Suzuki Swift
49 900,- Kč
Suzuki Swift
239 000,- Kč
Suzuki Swift
189 999,- Kč
Suzuki Swift
429 900,- Kč
Suzuki Swift
199 999,- Kč
Suzuki Swift
279 999,- Kč
Suzuki Swift
119 900,- Kč
Suzuki Swift
111 111,- Kč
Suzuki Swift
80 000,- Kč
Suzuki Swift
329 500,- Kč
Suzuki Swift
370 000,- Kč
Suzuki Swift
149 000,- Kč
Komentáře uživatelů k recenzi Suzuki Swift
Cituji z recenze: Swiftíka jsme koupili nového minulý rok v říjnu (2009) jako náhradu za Octavii II 1.9 TDi, která byla na to, na co jsme ji používali, zbytečně velká a hlavně drahá a to ve všech směrech...
Chápu a dokazuje to jen to, že jsou lidi, co pochopili, že smysl má kupovat jen tak velké auto, které využiju. Ale moc mi nedává smysl ten motor 1,6 l a spotřeba 7 - 8 l. Rozměrově jste si pomohli, ale spotřebou ani pojistkou ne. Ale rozumím, že někdo chce i v malém autě závodit. Jen jde o to, kolikrát za dobu užívání využiješ maximální akceleraci a kolikrát spíše jedeš na spotřebu. Mně to vychází tak 95% jízd na spotřebu a do 5% kvůli pobavení se z akcelerace.
17.01.2025 | 17:16:06 | Mulit | 82.202.114.* Reagovat
Jak se mohl zničit motor u oktávky?
No asi někdo neměnil řemen jinak ty motory 1.9 tdi snad snesou úplně všechno, takže to bude chyba někde jinde co?
25.07.2012 | 17:06:47 | jiří | 89.31.42.* Reagovat
RE: Jak se mohl zničit motor u oktávky?
Auto mělo klasickou předepsanou údržbu výrobcem, interval nebyl ani jednou "přejetý", spíš naopak a pouze aut. servis. Někdo neví o čem mluví a zbytečně rejpe..?
25.07.2012 | 22:07:00 | L@lek | 83.208.53.* Reagovat
RE: Jak se mohl zničit motor u oktávky?
Jsou to tu staré informace, ale také mě zaujalo, proč by se zrovna 1.9 tdi (motor prý na celý život) měl po 120000 km nerentabilně rozpadnout. Chtělo to specifikovat závadu. Např. se může stát, že odejde turbo (což je nepříjemnost při tomto nájezdu) a pokud se někdo snaží takto nějak dojet do cíle, třeba opravdu dojede... Jenom spekulace.
18.01.2025 | 11:22:06 | Ital | 37.48.20.* Reagovat
RE: Jak se mohl zničit motor u oktávky?
Oktávku jsem nešoféroval. Swift ano. Swift je taky motokára jako Kolíně. Jenom silnější a hladovější. Máme v rodině Swift a na tu spotřebu je kritika. Nicméně tah motoru i 1,3 je výborný. Co se týká Oktávky, tak i naftový motor je rozbitný, jako všecko, co je z hmoty. Včetně člověka. Proto jehovistům nevěřím, že kdysi byl nějaký ráj, kde žili nerozbitní a nesmrtelní lidičkové. Ha ha. To je stejná pohádka jako o autech, co se nikdy nepokazí. :-)
18.01.2025 | 17:33:51 | Mulit | 82.202.114.* Reagovat
RE: Jak se mohl zničit motor u oktávky?
U 1.9 tdi, případně i bez turba, to s tou ekonomikou zas tak dobře nevypadá (vynechávám přístup k tzv. levné naftě, což byla častá motivace k pořízení). Jenom např. výměna rozvodového řemenu (s vodní pumpou, po 90000 km) vyšla na cca 7 tis. Kč (nevím jak dnes) a je to běžná údržba. Naproti tomu výměna těsnění pod hlavou u 1.4 mpi vyšla na cca 2 tis. Kč a je to oprava motoru. Takže já na úžasnou ekonomiku toho motoru moc nevěřím. Spotřebu nafty má malou, ale neznamená to, že nic nepotřebuje a že se do něj nic nenainvestuje, stejně jako do zbytku auta v souvislosti s motorem.
19.01.2025 | 01:40:59 | Ital | 37.48.51.* Reagovat
Spotřeba
to ZuB103: Dobrý den, já jezdím obvykle po dálnici právě 130-145 km/h, nejčastěji trasa Praha - Jihlava. Spotřeba se pohybuje mezi 6,8 - 7,3 l / 100 km, podle toho, jak prudce akceleruji, když mě někdo zpomalí. Podotýkám ale, že auto má teď najeto přes 26 000 km a doteď stále pozoruji mírný pokles spotřeby, tzn., že motor si asi poměrně dlouho sedá...
04.01.2011 | 10:06:54 | L@lek Reagovat
spotřeba
dobrý den chtěl bych se zeptat kolik je tak spotřeba při 130 a jestly je opravdu možné jezdit s tímto autem za 7 litrů a přitom se nenechat předjíždet 120tkou. Díky za odpověd
03.01.2011 | 22:41:13 | ZuB103 Reagovat
No mně určitě, s tím, že to nebude nějaký extra spořílek jsem auto kupoval, takže si nějak zvlášť nestěžuji. Na spotřebu narážím v souvislosti s 6. převodovým stupněm, který auto citelně chybí hlavně z hlediska hluku na palubě při vyšších rychlostech a pak samozřejmě také z hlediska spotřeby, ale jak říkám s tou jsem smířen...
01.12.2010 | 22:05:45 | L@lek Reagovat
To víš, spotřeba odpovídá sportovním ambicím tohoto autíčka. Kdo má správný temperament a užívá si ostřejší jízdu, asi na spotřebu tolik nekouká. Za to sportovní svezení to stojí, ne?
01.12.2010 | 15:28:38 | Reagovat
První 2 roky po uvedení se vyráběl pouze v Japonsku a do Evropy se vozil a cena zase o tolik vyšší nebyla a kvalita byla lepší...
26.11.2010 | 20:24:30 | L@lek Reagovat
Pokud by se vyráběl komplet v Japonsku, pak by asi cena byla trošku jinde - to je bohužel trend dnešní doby a my s tím nic nenaděláme.
26.11.2010 | 19:57:23 | marne Reagovat
RE:
ale má pravdu sám mám kupené 02/06 a je to japonec , chcel som inú farbu ale čakal by som 2 mesiace,tak som zobral nakoniec čierny.
a mám taký dojem že SPORT sa vyrába výlučne v Japonsku doteraz aj ten nový model
22.07.2012 | 17:53:31 | zune | 78.98.158.* Reagovat
RE:
Že má ve VIN "J" ještě neznamená, že byl vyrobený v Japonsku, nový model se tam nevyrábí a starý také ne, je to psané i skoro v každém testu:
auto.idnes.cz/suzuki-swift-sport-0o9-/auto_testy.aspx?c=A120404_084125_auto_testy_fdv
www.auto.cz/nove-suzuki-swift-prijede-z-madarska-16683
Mám to ověřené i od kamaráda, co v Suzuki dělá. Pro náš trh se vozí z Maďarska. Pokud nemáš auto dovozené z venku, tak máš s největší pravděpodobností také maďara.
26.07.2012 | 10:27:23 | L@lek | 82.142.82.* Reagovat
RE:
hlavně že to není škodovka jednu jsem si koupil klekla si dvakrat při najeti 12000km a 3roku provozu skoda chcypak a žrout benzinu 1.2tsi 63kw hnus ale do kufru se vleze ten vyraglovany motor. Zbavte se rapida dokud ještě jezdí.
13.03.2016 | 16:52:29 | jura | 93.99.103.* Reagovat