Recenze Mazda 323 F BA 1,5
“stylovka pro nenáročné mladší ročníky”

Autor recenze: martin S (28 let),
Moravskoslezský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1997 Typ motoru:1,5 Stav km při koupi:151 000 km Stav km nyní:0 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 2 roky Průměrná spotřeba: 7-8 l/100 km Vloženo: 11. 11. 2010

Hodnocení inzerátu: 1 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 7.2

Spolehlivost

7
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

7
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

5
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Závady a opravy na autě

150 000km:
- vyměněn děravý chladič
- silentbloky na nápravách byly vyjeté (bouchání při malých rychlostech po nerovném povrchu)
- únik plynu klimatizace, každou sezonu bylo nutno dplnit
- vysoká spotřeba oleje
- prorezlý výfuk
- špatné čidlo ABS v zadním bubnu brzdy
- vůle ve dveřích spolujezdce


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto bylo koupeno v lehkém tuningu (sportovní prahy, přední a zadní nárazník, zadní křídlo). Atraktivní auto, které si u všech známých získalo sympatie.

Efko je nižší a širší než většina aut stejné třídy. Nastupuje se a vystupuje trochu hůře, ale v zatáčkách auto perfektně drží a celkově má člověk pocit stability a jistoty. Podvozek je spíše tuší, celkový dojem je jako z malého sporťáku. Jediné co tento dojem kazí je slabý motor. Táhle sice od začátku solidně, ale do kopců bylo nutno často podřazovat. Spotřeba byla minimálně 7l, spíše 8 a olej si to bralo snad 1l na 1000km. Nejspíš to bude ale nešetrným zacházením předchozích majitelů. Zvuk motoru byl ale moc příjemný, jen jej bylo slyšet přespříliš v interiéru. Po delší jízdě to docela vadilo.

Interiér byl velmi prostorný a to kupodivu i vzadu vzhledem k designu a třídě. Jen přední sedačky nebyly zrovna nejpohodlnější, bolely mě občas záda. Použité materiály v černé barvě byly spíše kvalitnější. Audio hrálo velmi hutně, basově. Základní audiosoustavy v běžných autech se nemohou rovnat.

Na spojku bylo třeba si u každého zvyknout, posilovač byl akorát. Řazení bylo docela gumové a méně přesně. Zpátečka šla kolikrát zařadit po druhém sešlápnutí spojky.

Tohle auto přes všechny starosti (bylo jich docela dost) bylo rozhodně emotivní záležitostí a moc rád na něj vzpomínám. Hlavně na jízdní vlastnosti a pocit z řízení.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 1


Komentáře uživatelů k recenzi Mazda 323

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Mazda 323